Elixír mládí na dosah ruky

I kdybyste jen minimálně trávili čas na sociálních sítích, určitě se i k vám dostala fotka kamenné tyčky pastelových barev s válečky dvou různých velikostí na každém konci. Případně video toho, jak si nějaká kráska v pravidelných intervalech tímhle nástrojem válcuje obličej. Co je to za hit, který ovládl sociální sítě a kosmetické taštičky milionů žen po celém světě? A je to jen módní záležitost nebo báječná vychytávka, která by neměla chybět ani ve vašem standardním pečujícím setu?

Věřte tomu nebo ne, stejně jako rtuťový barometr, kyvadlové hodiny nebo papiňák spatřila i tahle šikovná pomůcka světlo světa poprvé už v 17. století jako nástroj tradiční čínské medicíny. Je určený k péči o pleť jako ozdravovací masážní pomůcka, která pomáhá prokrvení a rozžehlení vrásek.

Jak je to možné? Opravdu máme elixír mládí na dosah ruky? A funguje to vůbec?

Začněme s tím, proč je masáž obličeje důležitá a jak nám může pomoct. Celé naše tělo protkává lymfatický systém, v němž koluje míza. Je velmi důležitou součástí imunitního systému a také hraje významnou roli při vstřebávání tuků. V lymfatických uzlinách filtruje a odvádí z těla škodlivé látky, vznikající při funkci organismu i ty z venkovního prostředí. Jejich stimulací ve správném směru můžeme celý proces urychlit a předejít hlavně nepříjemným otokům.

TOLIK K TEORII. JAK FUNGUJE FACE ROLLER V PRAXI?

Přiznejme si to, že dnes nám vrásky způsobuje ledacos. Poznámka v žákovské našich dětí, příliš cílevědomá kolegyně, vyprodané máslo v obchodě i protivní spolucestující ve veřejné dopravě. A přestože nejdůležitější je prevence a braní života s lehkostí a nadhledem, tahle každodenní malá trápení mohou způsobit naší pleti nepokoje. Ale to by v tom byl čert, aby se i s tímhle nedalo něco dělat.

Staženým malým obličejovým svalům, které mají za následek náš zcela oprávněně přísný výraz, pomůže uvolňující masáž. Ta má jako další nezanedbatelný příznivý efekt i zpevnění pokožky, což může vést k vyhlazení drobných vrásek. Takový Face Roller můžete použít i k lepšímu vstřebání pleťových sér, olejů a krémů. A v neposlední řadě zlepšuje prokrvení a pružnost svalů, díky čemuž se pleť viditelně oživí a rozzáří. Větší váleček slouží pro plochy jako tváře, čelo a krk a menší zase pro oblast kolem očí, nosu a úst.

A PAK JE TADY JEŠTĚ GUASHA

Placatý kámen připomínající srdce, jehož tvar není vůbec náhodný. S Guashou se totiž masírujete tou hranou, která “zapadá” do jednotlivých záhybů obličeje. Masáž Guashou vyžaduje víc času, ale o to intenzivněji rozproudí lymfu, címž pomůže odstranit toxiny. Narozdíl od Face Rolleru můžete Guashu použít k rozproudění energie, zvýšení cirkulace krve a odstranění toxinů na celé tělo. Tudíž prospívá celému organismu. Nicméně s tím souvisí doporučení neprovádět s Guashou masáž víckrát jak 2-3x týdně. A především, vždy ve směru cirkulace, nikdy proti!

A nestačí mi k masáži jen vlastní ruce?

Jistě. ALE! Obrovským benefitem Face Rolleru i Guashi je právě to, že jsou vyrobené z minerálů. Po tisíce let se i oni používají pro své blahodárné účinky v alternativní medicíně, jako talismany, jako energetické usměrňovače a navíc, díky nim i skvěle vypadají a jsou opravdu kvalitní.

Něco o tom vím. Můj příběh s Face Rollery a Guashou začal kdysi dávno objednávkou takových, jejichž ceně se nedalo odolat. Když dorazila zásilka plná plastových, lacině vypadajících náhražek, došlo mi, že kvalita se ošidit nedá. A abych je prodávala, nesměla bych mít ani špetku svědomí.

Proto můžu dát ruku do ohně za ty, kterými se Beloved pyšní. Země jejich původu přímo odkazuje na tradiční čínskou medicínu a vyrábí se ručně v malé rodinné firmě o 34 zaměstnancích. S její majitelkou Sarah a jejím manželem jsme několikrát skypovali, aby mi ukázali, jak výroba u nich vypadá. A díky jejich úžasnému přístupu máme na výběr Face Rollery i Guashu prima kvality z pravých minerálů.

JAKÝ MINERÁL SI VYBRAT?

Pokud vás chytily za srdce všechny barvy a estetické rozdíly vám výběr neusnadnily, prozkoumejte účinky a energie, kterými se každý kámen a minerál liší.

Zelený kámen Jadeit byl v čínské kultuře symbolem dlouhověkosti a pevného zdraví. Legenda praví, že požehná vše, čeho se dotkne. Proto se těší velké oblibě jako talisman, který chrání nositele i jeho rodinu před nebezpečím.

Pokud byste uvítali trochu životní vzpruhy, Růženín bude pro vás to pravé. Je symbolem krásy a lásky, učí nás trpělivosti a dává nám sílu odpouštět. S celou řadou pozitivních účinků na choroby ledvin, srdce, jater nebo i plic není divu, že mu přisuzujeme výjimečnou léčivou moc.

Ametyst zase posiluje imunitní systém a pomáhá při kožních problémech. Proto je doporučován pro aknózní a jinak problematickou pleť. Zmenšuje podlitiny, léčí rány a pomáhá odstraňovat otoky.

Panensky čištý Křišťál je univerzální léčivý krystal, který povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje a jako nejúčinnější léčivý krystal na světě je vhodný na všechny zdravotní neduhy, včetně pošramocené duše.

JAK SI MÁM VYBRAT, JESLTI JE PRO MĚ VHODNĚJŠÍ FACE ROLLER NEBO GUASHA?

Výborná otázka! K odpovědi na ní jsme pro vás připravili přehlednou tabulku, která vám napoví. Stačí si pouze ujasnit, jakého cíle chcete dosáhnout. A pokud vám přijde vhod od všeho trochu, máme připravený zvýhodněný balíček obou pomocníků.

FACE ROLLER NEBO GUASHU UŽ MÁM, JAK O NĚ PĚČOVAT?

Zacházejte s nimi opatrně, to především. Koneckonců je to křišťál, který by se tvrdším nárazem mohl poškodit.

Po každém použití je ošetřete vlhkým hadříkem, skladujte na suchém místě, ideálně v krabičce. Minerály doporučujeme sem tam energeticky očistit umístěním na parapet, ideálně tak, aby na ně dopadal měsíc. S jadeitem to není třeba, jadeit je kámen a negativní energii nepohlcuje.

Takže sečteno podtzženo, dá-li bůh a naše vnitřní sebekázeň provádět masáž Rollerem dvakrát denně nebo alespoň Guashou 2x týdně, může i vám sloužit jako ozdravovací, energetický a terapeutický nástroj vedoucí k omlazení obličeje díky rozproudění lymfatického systému a zlepšení krevního oběhu.

Neslibuju, že budete zářit jako hvězda jasná, ale vlastní zkušenosti a pozitivní zpětná vazba zákaznic mě utvrdily v tom, že Face Roller i Guasha jsou nenahraditelným pomocníkem v kvalitní péči o pleť.

Komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.