Lokální nezávislé značky pro krásnější bydlení

Láska designérské duše ke krásným objektům nezná hranic. Především k jejich lokalitě. Dnes ale zůstaneme v našich místních končinách, protože věřte nebo ne, máme tu tolik krásných lokálních značek, jejichž styl i kvalita se bezpochyby vyrovnají tolik oblíbeným skandinávským trendům.

Nestárnoucí tkalcovna Strmilov

Rodinná značka, ze které plesalo srdce už našim babičkám, vyrábí na jihu Čech na tradičních tkalcovských stavech vlněné deky převážně z vlny českých oveček. Její historie sahá až do konce devatenáctého století a za tu dobu neslevila z kvality a poctivé řemeslné práce. Je obdivuhodné, jak si dokázala udržet rodinnou tradici a v jejím čele stále stojí členové klanu Kubákových, kteří díky letitým zkušenostem kombinují tradiční řemeslo s jednoduchými a elegantními nadčasovými vzory vlněných dek, přehozů nebo ubrusů, které si najdou svoje místo v jakémkoliv interiéru.

Bosýma nohama do luk a hor

S tkalcovnou Kubák je těsně spjatá i značka Durch Duo a její typické vlněné koberce. Výrobu v zavedené tkalcovně obohacují o své vlastní originální ruční výšivky inspirované nekonečnými dojmy a pocity z přírody. Geometrická hravost každého motivu ozvláštní i vaše bydlení a ten příjemný pocit vstoupit bosýma nohama na měkký hebký koberec je k nezaplacení.

Krása trvalé hodnoty

Pokud vás už nebaví věci, které se rychle opotřebují a zevšední, jděte do bytelných materiálů. To jsou ty opravdu poctivé kusy interiéru, které nepodléhají zkáze, a přesto ve vás dokáží probudit jemnost. Často slýcháte, že kuchyň je srdcem domova. To místo, kde se setkáváte, vaříte, povídáte, učíte se i tvoříte. To místo, které vás musí bavit a vyvolávat příjemné pocity. Asi v největším zápřahu je zde kuchyňská deska, o které se zase říká, že je srdcem kuchyně. Kdo již zakusil desku z tvrzeného kamene, potvrdí, že už nikdy nechce jinak. Čistý originální vzhled, praktické vlastnosti a hlavně vyrábí se v přímo ve východních Čechách pod značkou TechniStone®, známou bohužel zatím více v zahraničí než u nás.

Ten pocit být v dobré společnosti

Produkty zrozené z lásky pro krásné objekty, kterými se touží obklopovat zakladatelé značky In August Company, prostě nejde přejít bez povšimnutí. Karolína a Teodorik, multitalentovaný pár, mají na svědomí vysoce osobitou kolekci krásných a praktických věcí pro každodenní život. Od keramiky, přes dřevěné nože až po textil, vzniká každý kousek pod rukama zručných řemeslníků, v malých sériích a výhradně pro In August Company. Výrazný ilustrátorský rukopis samotné Karolíny dodává každému kousku nevšední originalitu, kterou budete chtít mít nablízku každý den.

Estetický čaj o páté

U keramiky ještě zůstaneme, protože nelze opomenout keramické skvosty Drip&Drink. Interiérová designérka Soňa Malinová si sem tam odběhne k hrnčířskému kruhu a od něj zase zpět k návrhům interiérů. Kreativitu a smysl pro detail má jednoduše v krvi. Minimalistickým stylem, který se v Česku zatím jen tak nevidí, připomíná tradiční japonskou keramiku, která v kuchyni nezestárne ani za dvacet, třicet, možná i padesát let. Tuto kávovou konvičku prostě musíte mít doma a aby jí nebylo smutno, musíte si k ní vzít ještě hrnky, talíře a talířky… A ta mýdlenka by zase byla pěkný dárek pro kamarádku…

Zalévej a rosť!

Když se domov zelená, je to oáza pro duši. Proto by neměly doma chybět rostliny. Projektů, které vám pomohou zazelenit bydlení, je v Česku hned několik. Můžete od nich čerpat nekonečnou inspiraci, pořídit si pěknou pokojovou rostlinu nebo si minimálně koupit knihu, která poradí, jak se o vaši flóru starat, pokud v sobě máte zakořeněnou myšlenku, že vám není vlastnictví živých květin souzeno.

Japonských kokedam najdete u Lenky v Zahradě na niti, kde si vyberete z množství originálních kousků. Pokud jste se ovšem zamilovali do monstery, fíkusu nebo stále populární řasokoule, projekty Pokojovky nebo Kvítka v bytě jsou pro vás ta správná místa, kde sehnat rostliny i vše co je k jejich zdárnému pěstování potřeba.

Kvalita v náruči přijatelné ceny

V rodinné firmě Aman věří, že nábytek lze vyrobit kvalitně, z přírodních materiálů a cenově dostupný tak, že si ho může dovolit každý. A že to jde, dokazují vlastními kolekcemi jednoduchého nábytku, který je skvělou alternativou k masové výrobě z nákupních center. Hlavní roli tady hraje rozdíl v tom, že tu mají svoji práci opravdu rádi a jejich cílem není to, abyste si kupovali každé dva roky nový kus, ale vyrobit jeden tak poctivě, aby s vámi mohl hezky stárnout. I tak se sem můžete vracet několikrát. Pro novou postel, skříň, stůl nebo stolek do každé místnosti.

Článek vznikl ve spolupráci s kamenprodesign.cz

Komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.