Jsem Bára, 

tvůrčí žena činu

Pomáhám kreativním podnikatelům a malým nezávislým tvůrcům budovat svou značku autenticky, smysluplně a udržitelně.

Jsem marketingová stratéžka a copywriterka, která nic na světě nemiluje víc než vytvářet příběhy značkám s duší. Snad až na Harryho Pottera…ale řekněme, že to je hodně těsně.

Příběhy úspěchu lokálních obchodů a nezávislých značek lovím od roku 2013, kdy jsem žila v Londýně a na vlastní pěst je vyhledávala a zpovídala jejich majitele a zakladatele s touhou dozvědět se víc o jejich podnikatelské cestě.

Hned nato jsem o nich a pro ně začala psát a fotit, později prodávala jejich výrobky, pak se stala jednou z nich.

Na volné noze podnikám od roku 2015 a jako nezávislý profesionál jsem spolupracovala s desítkami lokálních značek a tvůrčích podnikatelů. Jsem autorkou obchodu HNST.LY s krásnými a poctivými produkty pro domácnost, který čeká na pokračování svého velkého příběhu. A téměř tři roky jsem se podílela na rozjezdu mezinárodní online platformy pro nezávislé autory výrobků pro děti.

Jsem minimalistka a věřím v jednoduchost, kterou promítám do podnikání i každodenního života. Moje srdce bije pro příběhy, velké snílky a upřímné srdcaře, píšu knihu, miluju uklízení a našeho psa Bernarda. Jo a taky vyřezávám!

Co můžu nabídnout vám?

Pravidelnou inspiraci načerpáš u mě na Instagramu nebo v Podcastu.

Co o spolupráci se mnou říkají ostatní

Myslím, že největším Bářiným darem je schopnost lidi inspirovat. Je upřímná, citlivá a přesto… odvážná. Tahle originální kombinace ji činí velmi lidskou a sympatickou a také schopnou dosahovat vynikajících výsledků. Spolupracoval jsem s Bárou v naší neziskové organizaci a musím říci, že mi bylo potěšením. Bára dokázala svůj umělecký talent využít k vytvoření jasného textu a obsahu. Je také velmi spolehlivá. Oceňuji i její dokonalé oko pro detail a smysl pro kompozici.

Radek Vaniš Zakladatel Business Heroes

Kreativita je Bářiným životním stylem. Její nápady jsou neotřelé, důmyslné a mají osobitý šmrnc. A to nás na spolupráci s ní baví. Vždy překvapí něčím novým. Spolehlivost a přátelské jednání jsou dalším příjemným bonusem této nadané copywriterky. Hledáte-li inspiraci, jste na správné adrese. Děkujeme za její přínos na blog kamenprodesign.cz.

Andrea Freislebenová Content marketing specialist

Spolupráce s Bárou je čirá radost a už teď se těším na pokračování! Našemu Betlémářství RÝGR byla Bára spolehlivým parťákem s nadhledem, kreativní posilou s báječnými nápady a zdatným komunikátorem.
Pomohla nám vyslat do světa mediální obraz našeho řemeslého obchodu s obrovskou empatií, nadšením a citem pro detail. Našim sociálním sítí dodala přesně tu dávku energie, kterou potřebovaly.
Nejvíce mi ale učarovala její láska k poctivému řemeslu a znovuoživování tradic a to, jak tohle nadšení dokáže tak přirozeně a nestrojeně šířit dál.

Anežka Jeřábková Rodinné Betlémářství Rýgr

S Bárou spolupracuji skoro 5 let a vždy jsem byla spokojená s výsledkem i celým procesem. Ať už šlo o produktové fotografie nebo pomoc se stylizací interiéru našeho hračkářství. Bára vždy vidí o krok napřed a to je dar. Má skvělý cit pro detail a všemu dává maximální péči. Je spolehlivá a rychlá a dodržuje termíny.

Adéla Kantůrková Majitelka hračkářství Hugo chodí bos

Bára je velmi kreativní a cílevědomá osoba, má skvělé vyjednávací schopnosti a je velmi dobrá v plánování a řízení. Je duší svého vlastního projektu, autorkou nápadů, kreativním mozkem a vizionářem. Měl jsem možnost pracovat s Bárou déle než rok a mohu ji jen doporučit. Vždy byla schopná udělat to, co bylo nezbytné pro dosažení úspěchu, od hledání zaměstnanců, přes navrhování produktů až po cestování a vyjednávání s obchodními partnery.

Václav Hodek Spoluzakladatel LWi s.r.o. a Effortix

Měla jsem příležitost spolupracovat s Bárou na několika projektech včetně focení pro časopis Soffa a dalších zakázkách a mohu ji jen doporučit. Bára je velmi kreativní, stále usměvavá a je radost s ní spolupracovat. Má také vynikající organizační schopnosti. Pokud hledáte kreativní duši s mnoha dovednostmi, je Bára skvělou volbou.

Adéla Lipár Kudrnová Zakladatelka magazínu Soffa

Bára je profík a na její práci je znát, že ji dělá ráda. Bára pro mě připravovala kompletní nové texty na web a spolupráce s ní byla čirá radost. Vše dodala v termínech, na kterých jsme se dohodly a v kvalitě, která předčila má očekávání. Děkuji za úžasné, originální a hravé texty.

Markéta Brázdová Zakladatelka značky Kotoloč

Práce s Bárou je vždy příjemná, rychlá a bezproblémová. S výsledkem jsem byla vždy spokojená, nebála jsem se jí dát volnou ruku, protože její vidění věcí a vizuální pojetí je mi blízké. Je kreativní, komunikativní, vnímá, co jí člověk říká a je schopná s tím pracovat dál a rozvíjet to. Do práce dává vždycky kus sebe a tím je schopná posouvat i práci ostatních dál. Díky!

Lucie Kutálková Módní návrhářka, majitelka oděvní značky Leeda

Bára nám vytrhla trn z paty, když jsme na poslední chvíli potřebovali nafotit náš nový showroom. Byla ochotná se toho ujmout v šibeničním termínu, přesto nic neuspěchala a dala si na tom hodně záležet a vkládala do práce i vlastní nápady. Ocenili jsme hlavně její samostatnost, která nám umožnila věnovat se posledním přípravám před otevřením. Když jsme viděli, že je schopná si celý prostor i sama nastylizovat, nechali jsme jí volnou ruku a byli s výsledkem opravdu moc spokojení. Spolupráce s ní je vždycky příjemná a přátelská a dobře nám sedla, nejspíš i proto, že sdílíme stejné hodnoty a ctíme kvalitní řemeslo.

Petr Černý Výrobce anglických kuchyní na zakázku & majitel studia Annie Edward

S Bárou je radost spolupracovat. Protože si rozumíme lidsky i profesně, s důvěrou jsem jí při našem produktovém focení nechala volnou ruku. Vyplatilo se! Oceňuji její profesionální přístup, věcné jednání a umění naslouchat. Při focení využívá své bohaté zkušenosti, zapojuje kreativitu a cit pro detail. Těším se na další milou spolupráci v budoucnu!

Tereza Inková Majitelka značky Maimana

S Bárou jsme spolupracovali na několika projektech focení produktových fotografií pro společnost Dreambeds. Při každé práci byla velmi přátelská, ale zároveň profesionální atmosféra. S jejími fotografiemi jsem vždy spokojena, jsou velmi kvalitní a používáme je stále při našich projektech. Její přístup hodnotím velmi pozitivně, nebojí se neznámého prostředí a vždy dokáže odborně poradit. Bára má velký talent a nebojí se ani velkých výzev a to – produktového focení postelí. Ráda se na ni kdykoliv do budoucna znovu obrátím. Vřele doporučuji její služby využít.

Tereza Patschová Marketing Manager Dreambeds

Spolupráce s Bárou byla skvělá. Fotila mi produktové fotografie kabelek. Jen jsem jí předala produkty a nechala to na ní. Výsledek předčil má očekávání. Set design vyladěný dokonale. Má skvělé vizuální cítění.

Lucie Michalcová Zakladatelka značky Mumray

Na prezentaci vlastní práce není nikdy dost času… Báře jsme zavolali, přišla, podívala se na projekty, nafotila a napsala skvělé texty na základě několika málo informací, které z nás vymáčkla. Prostě skvělé, hezké a poutavé a přesně tak, jak jsme si to představovali! A to už mluvíme o 29 projektech. Rozhodně ve spolupráci hodláme pokračovat!

Caterina Cappelli & Vojtěch Pošmourný Architektonický ateliér Bianco architects

Bára je opravdu nadšená tím, co dělá, extrémně kreativní, má jasnou vizi a skvělý smysl pro design. Pracovali jsme společně na řadě fotografií jednoho z jejích produktů a bylo pro mě velkou radostí s ní spolupracovat.

Ondřej Svoboda Nezávislý fotograf & senior platform manager ve společnosti Avast Software

Spolupráce s Bárou byla skvělá. S výsledkem jsme 100% spokojení. Fotila pro nás produktové fotografie, které jsme potřebovali extrémně rychle. I přes krátký čas svou práci odvedla na jedničku a profesionálně. Je milá, inspirativní a velmi pečlivá. Nemá problém svou práci na požádání doplnit o další fotky. Perfektně jsme se dohodli na všem. Vřele ji můžeme všem doporučit.

Zuzana Šuleková Nakladatel