Tvoříte spoustu obsahu, ale nikdo u vás neobjednává? Být na sociálních sítích konzistentní jako by pořád nestačilo? Jsou období, kdy přispíváte třikrát, čtyřikrát nebo i víckrát týdně… a ono to stejně nemá výsledky? Nebo se vám sice prodeje rozjely, ale tvořit tak velké množství obsahu je vyčerpávající? A když si spočítáte čas, který tím strávíte, vlastně se to celé vůbec nevyplatí?
Gratuluji, můžete se označit za špatně placené tvůrce obsahu.
Tvoříte neúměrně tomu, kolik vám to přináší
Nejde jen o sociální sítě, i když tam je to vidět nejvíc. Problém je v tom, že vytváříte obsah nepoměrně k tomu, kolik vám přináší zákazníků a objednávek.
A pokud jich je málo a přesto jste strhaní jako koně, je načase s tím něco udělat.
To, že na váš obsah moc lidí nereaguje (lajky, komentáře, sdílení a tak dál), není nutně špatně. Obsah, který přináší objednávky, je často prodejní a ten mívá menší zapojení.
ALE – až příliš mnoho podnikatelů se zoufale snaží vytvořit engagement, jejich příspěvky skoro křičí: „Olajkuj mě, na kolenou tě prosím!“
Vidím to u značek, které chrlí jeden zábavný příspěvek za druhým a pak mezi ně vloží nějaký prodejní. Samo o sobě to nevadí – lidé se na Instagram chodí bavit a předat publiku hodnotu vtipnou formou je skvělé.
Problém je, že často ta hodnota chybí. Neříká nic o zákazníkově problému nebo jeho řešení. Příspěvek slouží jen pro pobavení a rychlý sběr lajků, ale nákupy z toho nejsou.
Engagement neznamená prodeje
Jak poznáte, že jste špatně placeným tvůrcem obsahu?
1. Tvoříte spoustu obsahu, ale nepřináší vám zákazníky
To je ten největší problém. Jste neustále v jednom kole, vytváříte obsah jako diví, ale zákazníci nikde.
2. Tvoříte bez cíle
Obsah by neměl být tvořen jen proto, aby sociální sítě nezely prázdnotou. Má pomáhat potenciálním zákazníkům rozhodnout se, jestli je vaše značka nebo nabídka pro ně.
Nemusí být – a je úplně v pořádku svým obsahem někoho odradit nebo mu dát najevo, že váš produkt není pro něj. Ale těm, pro které je, má obsah sloužit jako kompas.
3. Necháváte se zblbnout rychlotipy
Nadchnete pro nějaké trendové doporučení, bez kontextu a bez rozmyslu ho začnete dělat – a pak váš účet vypadá jako kočkopes.
Proč se to děje?
Bez strategie je obsah jen náhodná aktivita
Především proto, že nemáte plán.
Nemáte jasný cíl, podle kterého byste promysleli strategii, zasadili ji do plánu a postupovali krok za krokem.
Přispívat pravidelně není strategie.
Dokud to neděláte systematicky s jasně vytyčeným cílem, kterého chcete nebo potřebujete dosáhnout, je to jen náhodná aktivita.
A abych byla upřímná – pravidelné přispívání ani není nutné.
Pokud se rozhodnete tvořit a publikovat pětkrát týdně obsah, který zákazníka k nákupu nevede, povede se vám hůř než se dvěma strategickými příspěvky týdně. A to i bez pocitu viny, že jste na Instagram nepřidali nic třeba celé dva měsíce.
Jak na strategický obsah, který vás nevyčerpá?
Klíčem není dělat víc, ale dělat to chytře. Pokud chcete tvořit méně obsahu, ale zároveň prodávat efektivněji, mám pro vás řešení.
Instantní obsah 2.0 vám ukáže, jak vytvářet strategický obsah, který přirozeně vede zákazníky k nákupu – bez zoufalého honění lajků a bez toho, aby vás tvorba obsahu vysála do sucha.
S Instantním obsahem:
1. Přestanete tvořit naslepo a konečně budete mít systém.
2. Naučíte se, jak jednoduše navázat na myšlení zákazníků a přirozeně je vést k nákupu.
3. Zjistíte, jak tvořit efektivněji, takže už nebudete muset chrlit příspěvky každý den, aby to mělo smysl.
Jestli chcete tvořit obsah, který má jasnou strategii, místo abyste byli neplaceným tvůrcem na plný úvazek, mrkněte na Instantní obsah 2.0 tady.
Komentář