Webcopywriting pro českou nezávislou značku Kotoloč

Markéta ručně vyrábí nádherné kolotoče nad postýlku. Všechny je samozřejmě vyrábí s láskou a kvalitně, ale přála si z textů odstranit ohraná klišé…inu o kvalitní výrobě s láskou.

Průměrná cena běžných kolotočů nad postýlku je kolem 650,-. Ty dražší s cenou kolem 1500,- mívají navíc projektor, 25 melodií ukolébavky plus další zvuky přírody, dálkové ovládání a automatické vypínání hracího strojku po xx minutách. A jsou na tužkové baterky.

Jak tedy prodat výrobek stejné kategorie, která převyšuje cenový průměr téměř čtyřikrát a žádný z těchto benefitů nemá?

Pověz mi, co je pod povrchem

Od první bukové třísky až po poslední bavlněný uzlík vznikají kolotoče v malých dílnách pod rukama českých řemeslníků a švadlen tak poctivě, že se můžou dědit a předávat dál.

Prvním cílem bylo pochopit, kde je jeho hodnota. Jako nematka jsem zatím neměla potřebu zkoumat právě tenhle sortiment řekněme zevrubněji. Ale jako administrátorka platformy pro nezávislé tvůrce výrobků pro děti a zakladatelka obchodu s poctivě vyrobenými produkty pro domácnost jsem povědomí o přidané hodnotě malovýroby lokálních značek už měla hluboko zaryté pod kůži, takže nebyl problém vcítit se do poselství, které Kotoloč potřebuje říct.

Úkol copywritera je v tomhle ohledu jasný – cílem je ukázat hodnotu výrobků a značky, přičemž já vím jaká je, autor ví jaká je a zákazník to může pochopit jedině skrze slova, kterým dovede porozumět a se kterými souzní.

Občas samozřejmě panuje rozdíl mezi hodnotami, které vidí autor a těmi, které jsou skutečně důležité pro zákazníka, ale Markéta tohle měla v hlavě báječně srovnané a potřebovala jen ušetřit čas s starosti s tím, aby texty komponovala sama a dostala do nich něco navíc. Něco, co nemá konkurence a lehce zašimrá v místech, kde sídlí svědomí.

České hračky pro uvědomělé rodiče

Hračky Kotoloč mají totiž svou úzkou cílovou skupinu. Uvědomělé rodiče, kteří si pečlivě vybírají, čím se budou obklopovat. Nespokojí se s plastovým výrobkem za pár stovek, byť umí přehrávat i bílý šum a dá se ovládat přes appku v mobilním telefonu. Kdepak, tohle jsou lidé, kteří to mají doma rádi hezké a chtějí, aby to tak zůstalo, i když jich je najednou doma o človíčka víc a ještě ke všemu s desítkou naprosto odlišných potřeb. Kladou na první místa kvalitu, společenskou odpovědnost a vkus.

S obrazem ideálního zákazníka v paměti jsem postupně přepsala text o značce, texty ke kategoriím, texty na hlavní stránku a výrazně jsem si pohrála i se samotnými produktovými texty. Každá hračka má teď unikátní úvodní odstavec, abych mohla využít širokou škálu klíčových slov, které tento sortiment nabízí. A to všechno s apelem na hodnoty, které Markéta potřebovala dostat do světa a odlišit se od konkurence.

Součástí bylo i několik návrhů na metapopisky pro hlavní stránku a všechny hlavní kategorie.

Nakonec jsme ještě spontánně vytvořily novou stránku Udržitelnost s krátkým popiskem ke každému materiálu, který Markéta k výrobě používá.

Tvořit texty pro Markétin Kotoloč byla nesmírná radost, protože má všechno, co bych si od klienta mohla přát – krásné produkty, ví přesně, kdo je její zákazník, má jasnou vizi a zná svůj cíl.

Každému kolotoči věnuji maximální péči tak, abych na konci dokázala říct, že byl vyroben svědomitě, šetrně a ohleduplně vůči životnímu prostředí i s úctou k lidské práci.

Co o spolupráci se mnou říká Markéta?

„Bára je profík a na její práci je znát, že ji dělá ráda. Bára pro mě připravovala kompletní nové texty na web a spolupráce s ní byla čirá radost. Vše dodala v termínech, na kterých jsme se dohodly a v kvalitě, která předčila má očekávání. Děkuji za úžasné, originální a hravé texty.“

Nevíte si rady s tím, jak komunikovat co dělá právě vaše značka? Koukneme na to spolu. První krůček uděláte tady.

Komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.

Tento web baští cookies. Díky tomu ale frčí tak, jak má a umožňuje mi analyzovat návštěvnost, personalizovat reklamy a optimalizovat nabízené služby. A to je dobře i pro vás! Je to tak v pořádku?